Stanislovas Žvirgždas
Anotacija parodai

Algimantas Aleksandravičius vienas žymiausių Lietuvos fotografų. Jis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas AFIAP). Surengė Lietuvoje ir užsienyje per šešiasdešimt parodų. Jis fotografuoja daugiau kaip dvidešimt metų. Nuo 1997 m.ėmėsi vienos sudetingiausių sričių – portretinės fotografijos. Išraiškingų portretų Lietuvoje yra sukūrę ne vienas autorius,tačiau niekas nesiėmė šio projekto tokios apimties ir taip konceptualiai. Tai daugelio asmenybių portretai, bet kartu tai ir  fotografinis laiko portretas. Algimantas Aleksandravičius siekia išryškinti tuos charakteringus modelių bruožus, kurie nulėmė jų profesinį kelią ir sėkmę. Gyvenimo pojučio intensyvumas čia įgauna įvairių išraiškų. Daugelis fotografijų pasakoja savo istorijas. Šalia kultūros ir meno veikėjų portretų A.Aleksandravičius yra sukūręs fotografijų ciklų įvairiomis temomis, bet jį pirmiausia domina žmonės. Dėmesio centre visada yra atskira asmenybė arba socialinė atskirų grupių visuomenės panorama. Iš kultūros ir meno rato hermetiškumo A. Aleksandravičius ištrūksta fotografuodamas įvairius marginalinius ir socialiai opius gyvenimo reiškinius. Jis sugeba organiškai patekti į tokią terpę, kuri šiaip jau yra uždara fotografui. Tai didžiuliai ciklai - “Bepronamis arba Zavišų dvaro gyventojai“ (1997-1998), „Kalėjimas“(2001)“ ir „Vieno miestelio berniukai“ (1989-1996) apie kriminalinio pasaulio pramogas. Nuotraukos šiuose cikluose- lyg pasakojantys filmo sekvencijos kadrai. Šios sukurtos fotografijų serijos dar kartą įrodo A. Aleksandravičiaus komunikabilumą ir betarpišką priėjimą ir bendravimą su fotografuojamaisiais.

 

Įsimintinas žymiausių Rusijos mokslo, meno ir kultūros veikėjų ciklas (poetė Bela Achmadulina, kosmonautas Aleksej Leonov,ginklų konstruktorius Michail Kalašnikov, Nobelio premijos laureatas fizikas Žores Alfiorov ir dar per penkiasdešimt Rusijos įžymybių), sufotografuotas per vienerius metus (2002-2003), leidžia teigti, kad A.Aleksandravičius be puikaus rusų kalbos žinojimo puikiai suvokia ir slavišką mentalitetą. Paskutiniuoju metu fotografas portretinį žanrą praplėtė, papildė iki socialinio reportažinio – tai didžiulė serija apie tikinčiuosius, dvasininkus, jų apeigas Lietuvoje Algimantas Aleksandravičius vienas  produktyviausių fotografų Lietuvoje (išleisti aštuoni autoriniai fotoalbumai, keletas parodų katalogų per paskutiniuosius šešerius metus).

 

A. Aleksandravičiau kūryba buvo nekartą įvertinta - 2002 m. paskirta Lietuvos kultūros meno premija už aktualiausius ir ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis, 2003 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė jam skyrė meno premiją už reikšmingus Lietuvos menui ir kultūrai darbus, tais pačiais metais Panevėžio miestas jam suteikė labiausiai nusipelniusio panevėžiečio vardą meno srityje. Kad A. Aleksandravičius vienas iš talentingiausių fotografų Europoje įrodo ir Pirmasis prizas Portreto kategorijoje konkurse Euro Press Photo 2003.

 

 

Anotacija parašyta  Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų parodai Portretų galerija.- Vilnius: Prospekto galerija, 2008.